O nás

Mliekareň Selce

"Z farmy priamo na stôl"

Naše čerstvé mlieko získavame od vlastných dojníc pasúcich sa na okolitých lúkach, odkiaľ putuje do našej Mliekarne Kopanice a na ďaľšie spracovanie a následne priamo k Vám na stôl.

1991

Prvého januára 1991 vzniklo samostatné Roľnícke družstvo Selce. Hospodáriť sa začalo na výmere 1O15 ha poľnohospodárskej pôdy, z ktorej bolo 25O ha ornej pôdy a chovalo sa cca 44O kusov dojníc.

Družstvo bolo odhodlané začať s niečím novým, rozmýšľalo sa nad vybudovaním vlastnej mliekarne, ktorá by družstvo postavila na nohy.

1992

Sen o mliekarni sa začal plniť v roku 1992 keď sa podarilo získať úver na nákup mliekarenskej technológie a na jar 1992 sa začalo s prestavbou jedálne a kuchyne v bývalej administratívnej budove na vlastnú mliekareň.

Za veľkého úsilia sa nám podarilo 13. decembra 1992 mliekareň spustiť do skúšobnej prevádzky. Výroba v mliekarni bola zameraná na výrobu mlieka v PE vrecúškach, nízkotučných jogurtov a zakysanky.

1994

Výrobu nízkotučných jogurtov sme v roku 1994 nahradili výrobou klasických smotanových jogurtov, ktoré si verejnosť veľmi obľúbila, a tým sa podstatne zlepšila ekonomika.

2000

V roku 2OOO bol našou hlavnou prioritou nákup vysokoteľných jalovíc s vysokou mliekovou úžitkovosťou, čo sa nám aj podarilo a tak sme zabezpečili sebestačnosť pre mliekareň zo strediska RD Selce.

2020

Do dnešného dňa používa Mliekáreň Selce na výrobu svojich produktov svoje tradičné receptúry.

Základom našej filozofie je poctivá tradičná receptúra všetkých našich produktov.

Rok 2O2O v júli vstúpil nový investor a pristúpil k celkovej rekonštrukcii zanedbanej a zdevastovanej Mliekarne . Priniesol tiež novinku, a tou sú nové obaly so zachovanými prvkami starých obalov.

 

2021 2022

Od roku 2021 a 2022 postupne pridávame nový výrobný program, vyrábame aj vlastný tvaroh, nízkotučnú zakysanku a nové príchute ovocných jogurtov.          Kúpili sme nový stroj na plnenie jogurtov a kelímkov zakysanky. Týmto sme zlepšili energetickú náročnosť pri výrobe, ale čo je podstatné dokážeme vyrábať niekoľko násobne viac s vysokou hygienou produkcie našich výrobkov.

0
    0
    Vaša objednávka
    Váš košík je prázdnyVrátiť sa do obchodu