SELCE: Mliekareň do veľkých reťazcov až na pár výnimiek nedodáva

Mliekareň Kopanice Selce mesačne vyrobí zhruba 60 ton jogurtov a asi 40 ton ďalších kyslomliečnych výrobkov.

Selce 1. októbra (TASR) – Mliekareň Kopanice Selce pri Banskej Bystrici svojimi mliečnymi výrobkami zásobuje nielen Banskú Bystricu, ale aj Bratislavu, Trnavu a Nitru. Mesačne vyrobí zhruba 60 ton jogurtov a asi 40 ton ďalších kyslomliečnych výrobkov, ako sú jogurtové mlieka, obľúbené najmä v posledných rokoch, zakysanky či kyslé smotany. Spoločnosť do obchodných reťazcov dodáva iba tam, kde je silná podpora domácich slovenských producentov

Začiatky od roku 1992

Mliekarenská výroba sa začala v roku 1992, ako snaha Roľníckeho družstva v Selciach o spracovanie vlastnej produkcie mlieka. Počas uplynulých rokov sa priebežne menil sortiment výrobkov a aj skladba výrobných strojov a zariadení. V roku 2020 vstúpil do života Mliekárne nový investor a začala sa totálna obnova výroby a všetkých zariadení a áut. Bol vypracovaný nový strategický plán pre rozvoj a skvalitnenie výrobného procesu. Cieľom revitalizácie je vrátiť kvalitu a dobrú cenu našim produktom. Pri výrobe našich produktov venujeme hlavnú pozornosť dodržiavaniu vysokej kvality a bezchemičnosti vstupných surovín hlavne mlieko, produkované naším družstvom, smotana a ovocná zložka, ktorá ma štatút čistého ovocia bez E – čok a iných umelých konzervantov.

NAŠE PRODUKTY NIE SÚ KAMARÁTI S UMELOU CHÉMIOU.

V súčasnosti je v mliekarni zamestnaných 21 pracovníkov. Objem výroby sa niekoľkonásobne zväčšil a stále rastie. Pristúpili sme k veľkým opravám výrobných zariadení a strojov, s cieľom zlepšiť hygienu a hlavne kvalitu vyrábaných produktov. Vybudovali sme veľký chladiarenský sklad, ktorý je 7krát väčší, ako pôvodné sklady, čím sme dosiahli splnenie základnej podmienky pre kyslomliečny program, že výrobok MUSÍ 24 hodín DOZRIEŤ v našom chladenom sklade, a až potom je exportovaný k spotrebiteľovi. Príchodom nového investora bolo vybudované špičkové laboratórium, ktoré dohliada na celkovú hygienu a kvalitu výrobkov, tento článok sme museli obnoviť, nakoľko výbava pôvodného laboratória bola čistá katastrofa.

V súčasnom období sme zvýšili platy pre všetkých zamestnancov, nakoľko ich finančné ohodnotenie bolo na úrovni minimálnej mzdy čo bolo pre nás- investorov neprijateľné. pridali sme im rôzne benefity, upravili sme pracovnú dobu a prijali sme niekoľko nových zamestnancov do výroby, aby nemuseli mať obavy o svoje zdravie z dôvodu veľkého pracovného zaťaženia.

Od 1.8.2021 sme otvorili v priestoroch Mliekárne PODNIKOVÚ PREDAJŇU, kde nakúpite kompletný sortiment našich výrobkov v najnižších cenách na trhu – naplnili sme náš cieľ – kvalita čerstvosť priamo k spotrebiteľovi.

Podporujeme našimi produktami rôzne spoločenské, športové a kultúrne podujatia v širokom okolí prevádzky, sme tu pre ľudí. Investor sa snaží svojimi aktivitami rozvíjať dobré vzťahy so zákazníkom a spotrebiteľom.

Máme pred sebou veľa práce, nakoľko vek Mliekarne je 29 rokov a investície do opráv a údržby boli len na úrovni “ aby nespadla strecha na hlavu “ a to je slušne povedané.

Veríme, že spoluprácou zamestnancov a investora sa dostane Mliekareň do normálneho stavu, kedy bude zachovaná kontinuita hygieny, kvality a spokojnosti odberateľov a zákazníkov.

Naše motto je : „MODLI SA A PRACUJ „

Mliekareň Kopanice Selce je zapojená do programu pre zásobovanie školských zariadení školským mliekom podporovaného Pôdohospodárskou platobnou agentúrou, čo vníma ako veľkú výhodu.

Podobné články

0
    0
    Vaša objednávka
    Váš košík je prázdnyVrátiť sa do obchodu